Mė 8 gusht 2017, nė Skenėn Verore tė Ulqinit (nė kalanė e kėtij qyteti) u bė prezantimi i dy librave tė botuara nga shtėpia botuese “DITI & OLI” me pėrfaqėsues z. Gazmend ĒITAKU.
Librat e botuar ishin: “Fejesa n’djep a se Ulqini i marrun” (ribotim) i Ndoc Nikajt dhe studimi “Nė kėrkim tė njė drame ndryshe” i autorit Gėzim Puka.
Botimi i kėtij libri u mundėsua nga Fondi pėr Mbrojtjen dhe Realizimin e tė Drejtave tė Pakicave i Malit tė Zi.
Nė veprimtarinė promovuese morėn pjesė drejtori i Bibliotekės “Marin Barleti”, z. Gjovalin Ēuni dhe Gėzim Puka lektor nė Universitetin e Shkodrės “Luigj Gurakuqi”. Takimi me autorėt u drejtua nga Gazmend ĒITAKU.
Nė kėtė foltore u theksua rėndėsia e ribotimit tė letėrsisė sė traditės dhe u evidentuan disa nga autorėt mė pėrfaqėsues tė dramės shqipe bashkėkohore.