20

mije faqe te skanuara

1638

Biblioteka e pare në Shkoder

13

mije tituj te kataloguar

250

mije volume gjithsej

TE REJAT E FUNDIT

10
Jan

Doli numri 4 i revistės

Doli botimi i katert i revistes "Gegnia", botim i Bibliotekes Publike "Marin Barleti" Shkoder. Ne kete numer mund...
19
Sht

Promovohet numri 3 i revistės "Gegnia"

 Ditėn e enjte, datė 14.09.2017 nė mjediset e Bibliotekės “Marin Barleti” nė prani tė Kryetares sė Bashkisė...
17
Gus

Katalogu i shtypit qė gjėndet nė bibliotekėn “Marin Barleti” 1879- 1944

 Nė kėtė katolog janė pėrfshirė tė gjitha gazetat, revistat dhe kalendarėt e botuar para vitit 1944, dhe qė ruhen...
11
Gus

Bėhet prezantimi i dy librave"Fejesa n'djep a se Ulqini i marrun" dhe "Nė kėrkim tė njė drame ndryshe"

 Mė 8 gusht 2017, nė Skenėn Verore tė Ulqinit (nė kalanė e kėtij qyteti) u bė prezantimi i dy librave tė botuara nga...
07
Gus

Biblioteka e Shkodrės, “Marin Barleti” njė thesar i ēmuar i kulturės shqiptare dhe jo vetėm!

Biblioteka publike "Marin Barleti" u themelua nė vitin 1931 nė njė lokal tė thjeshtė nė qendėr tė qytetit qė nga...
07
Gus

Doli numri 3 i revistes

Doli botimi i trete i revistes "Gegnia", botim i Bibliotekes Publike "Marin Barleti" Shkoder. Ne kete numer mund...