Ditėn e enjte, datė 14.09.2017 nė mjediset e Bibliotekės “Marin Barleti” nė prani tė Kryetares sė Bashkisė Shkodėr, znj. Voltana Ademi u bė promovimi i revistės: “Gegnia” e pėrkohėshme kulturoro – artistike, 3-2017. Revista e cila tanimė ka hyrė nė vitin e dytė tė publikimit, ėshtė botim i Bashkisė Shkodėr nė bashkėpunim me Bibliotekėn “Marin Barleti”. Redaksia e kėtij numri pėrbėhet nga Gjovalin Ēuni, Arben Prendi, Ermira Alia dhe Erzen Koperaj. Nė numrin e fundit janė botuar 23 artikuj tė ndarė nė 12 rubrika.
Nė kėtė takim krahas fjalės pėrshėndetėse tė znj. Voltana Ademi diskutuan dhe njė pjesė e anėtarėve tė redaksisė. Znj. Voltana Ademi i dhuroi pjesėmarrėsve numrin e ri tė revistės. Biblioteka “Marin Barleti” falenderon tė pranishmit e shumtė tė kėtij takimi.
Revista mund tė gjendet nė versionin on-line nė adresėn:www.bibliotekashkodėr.com nė rubrikėn: Tė rejat e fundit.